Ze života

15.09.2021

Zdravé pánevní dno. Dnes už možná trošku více probírané téma, než kdysi. Přesto, když jsem ho řešila já sama, musela jsem dlouho a složitě hledat informace a skládat si je jako puzzle, než mi to celé začalo dávat nějaký smysl.

Téma, které je pořád tak trošku tabu. Málokdo o něm mluví nahlas, otevřeně. Na kávě s kamarádkou většinou řešíme všechno možné, ale tohle téma až tak časté není. A mluvit o tom s cizím člověkem? To už vůbec!

Věřte mi ale, že každá žena pánevní dno svým způsobem řeší. Ať už kvůli bolestivé menstruaci, bolesti beder, inkontinenci nebo kvůli tomu, že se jí třeba nedaří otěhotnět. Témat, která jsou s pánevním dnem spojena, je mnoho. A nejsou to jen potíže na fyzické úrovni těla.

Často řešíme nespokojenost se svým vlastním tělem. Nevěříme si. Nedokážeme přijmout svoji ženskost. Dnešní svět není nastavený na křehké bytosti, ale na výkon. A tak přijímáme mužské principy a role. Ženeme se za dokonalostí, abychom večer usínaly s pocitem, že to nezvládáme. Že nejsme dost dobré.

Tohle všechno má spojitost s pánevním dnem. Nejsou to totiž jen hluboko uložené svaly. Je to taky velmi citlivý emoční barometr. A zároveň zásobárna energie a vitality. Je to místo, které když je v pořádku, cítíme se sebevědomě, sebejistě a žensky.

Proto je pánevní dno důležité. Proto jsem se rozhodla soustředit všechny informace, které jsem za celých těch 10 let nastřádala, právě sem - na svůj blog.

Pro vás. Proto, abyste si nemusely procházet tím, čím jsem prošla já. Proto, abyste mohly snáze najít cestu sama k sobě. Ke své ženské podstatě. Ke zdraví a spokojenosti ve svém těle.

Pokud máte chuť, přečtěte si celý Můj příběh.

A pokud vás z jakéhokoli důvodu zaujal a dovolíte mi být na chvíli součástí vaší cesty za tajemstvím pánevního dna, budu moc ráda.

Na tomto blogu pro vás budu pravidelně chystat články se zajímavostmi, které se nás žen týkají. 

Vaše M.